
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Number of Bits | 24 |
| Sampling Rate | 15 ksps |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of Channels | 8 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Reference Type | External |
| Number of Inputs | 4, 8 |
| Configuration | MUX-ADC |
| Interface Type(Data Interface) | SPI, DSP |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
| Max Digital Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
Stock: 26
Distributors
pcbx
Unit Price$20.62800
Ext.Price$20.62800
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $20.62800 | $20.62800 |
| 10 | $18.36096 | $183.60960 |
| 25 | $17.36918 | $434.22950 |
| 50 | $16.43097 | $821.54850 |
| 100 | $15.54347 | $1554.34700 |
